W Domu Polskim w Bielcach odbyło się kolejne spotkanie Seniorów, przy herbacie obejrzeliśmy występ dzieci na Polskiej Wiośnie w Kiszyniowie oraz rozmawialiśmy o planach i następnych spotkaniach.
Bardzo dziękujemy za pomoc Seniorkom za pomoc przy ponownej rejestracji wszystkich członków stowarzyszenia.

Także odbyło się spotkanie z pracownikiem muzeum w Bielcach Panią Mariną Michalewską , ona opowiedziała o przygotowaniu wystawy historycznej, dla jej organizacji potrzebne jest uczestnictwo każdej zainteresowanej osoby. Dla potrzebne są rodzinne zdjęcia, zdjęcia związane z religijną historią Polonii w Bielcach, modlitewników, podręczniki z języka polskiego .

Mamy prośbę do zainteresowanych przynieść do Domu Polskiego wszytko co Państwo mają abyśmy mogli to zeskanować, po zakończeniu wystawy wszystkie rzeczy i zdjęcia będą zwrócone.

Po zakończeniu spotkania Seniorzy otrzymali dary z Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy , które przywieźli Pan Minister Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP razem z Panem Dyrektorem Kazimierzem Kuberskim, Dyrektorem Biura ds. Kontaktu z Polakami za Granicą i pracownikami Biura, a jednym z najpoważniejszych darczyńców była Polska Spółka Cukrowa (do Mołdawii przyjechał Członek Zarządu Spółki Pan Andrzej Jaworski oraz Dyrektor spółki zależnej Moldova-Zahar Pan Jacek Ludwiczak).

Kategorie: Artykuly