10 lat polonijnej biblioteki cyfrowej

Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, w dniach 16-18 listopada 2022 r. organizuje Konferencję Naukową „10 lat Polonijnej Biblioteki Cyfrowej”. Wydarzenie to jest objęte honorowym patronatem Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Pana Jana Michała Dziedziczaka.

pcb

Platforma PBC została utworzona przez UW w ramach projektu „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą”, ogłoszonego przez MZS. Obecnie rozwój PCB możliwy jest przede wszystkim dizęki środkom przyznawanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

banach-logo

program stypendialny im. banacha

Wydział Konsularny Ambasady RP w Kiszyniowie uprzejmie informuje, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór wniosków do Programu Stypendialnego im. Stefana Banacha w roku akademickim 2022/2023. Jest to program umożliwiający obywatelom wybranych krajów rozwijających się podjęcie studiów II stopnia w trybie stacjonarnym w języku polskim lub angielskim na uczelniach publicznych i niepublicznych nadzorowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

nawa-poland-students

filmowy konkurs historyczny

Zapraszamy do udziału w VII edycji Filmowego Konkursu Historycznego „Patria Nostra”. W 2022 roku.  Zrealizowanych zostanie 5 niezależnych konkursów do których jest zaproszona młodzież polska i polonijna z całego świata.
 

Każdy z konkursów zakończony będzie uroczystą Galą Finałową w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Podczas Gali Finałowych laureaci otrzymują nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe. Zwycięskie szkoły otrzymują replikę szabli.

HARMONOGRAM

REJESTRACJA

DO 31 MARCA 2022

NADSYŁANIE PRAC

DO 31 MAJA 2022

GŁOSOWANIE

CZERWIEC 2022

GALE FINAŁOWE

JEŚIEŃ 2022

KONKURS RECYTATORSKI IM. KRYSTYNA KACPROWSKIEJ "POEZJĄ PISANE".

http://www.sayit.com.pl/

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Waeszawa 2022.

Sponsorem Konkursu jest Szkoła językowa „Say It” .

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest nadesłąnie e-mail do Organizatora (krysia-kacprowska@wp.pl) z nagraniem recytacji dwóch wierszy autorstwa poetki Krystyny Kacprowskiej. Zgłosić się można do 15 maja 2022 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 maja 2022 roku. Na zwycięzców czekają nagrody.

"być polakiem"

Zapraszamy dzieci i młodzież od 6 do 22 latoraz nauczycieli polonijnych. Czekamy na prace konkursowe do 20 marca 2022 r.
Ogłosimy wyniki 15 czerwca 2022 r. Zapraszamy na Galę 2 sierpnia 2022 r. Planujemy wiele nagród, jedną z nich jest wycieczka po Polsce.