CZŁONKÓW SPOŁECZEŃSTWA
0

JESTEŚMY DUMNI

STOWARZYSZENIE „DOM POLSKI” W BIELCACH JEST GŁÓWNĄ SIEDZIBĄ POLAKÓW NA TERENIE REPUBLIKI MOŁDAWII. POWSTAŁO W 1994 ROKU PRZY WSPARCIU SENATU RP. JESTEŚMY DUMNI, PONIEWAŻ CORAZ WIĘCEJ OSÓB ANGAŻUJE SIĘ W JEGO ŻYCIE.

RECENZJA

CO MYŚLĄ ABSOLWENCI?

XENIA FRUMOSU

Stowarzyszenie Dom Polski w Bielcach stało się dla mnie drugą rodziną. W tym miejscu, po raz pierwszy zapoznałam się ze słowem polskim i zakochałam się w niego na zawsze. Dzisiaj jestem stypendystką NAWA i studiuję na kursie zerowym przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Przede mną jeszcze długa droga, ale jestem pewna, że tutaj otrzymałam niesamowity fundament, za co dziękuję!

WLADLENA LOPATINSKAIA

Z mojej perspektywy, "Dom Polski" w Bielcach jest najlepszą instytucją, która wspiera rozwój Polonii na terenie Republiki Mołdawii. Nauczyłam się tutaj dużo rzeczy, poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi, ale przede wszystkim - zaczęłam mówić po polsku! Teraz mieszkam i rozwijam się w Polsce, będąc absolwentką Uniwesytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ

image-04-03-22-09-26-10
INWESTUJEMY

W ROZWÓJ NASZYCH UCZNIÓW.

image-04-03-22-09-26-1
PRACUJEMY

NAD DYNAMIZACJĄ STOWARZYSZNIA.

image-04-03-22-09-26-13
POMAGAMY

OSOBOM, KTÓRE TEGO POTRZEBUJĄ.

"KRESY"

Konkurs „Kresy” im. Adama Mickiewicza to jedyne na świecie pzedsięwzięcie, które od 1991 roku promuje polską poezję wśród Polaków mieszkających poza krajem. Organizatorem Konkursu jest Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Białymstoku. „Kresy” to w środowiskach polskich wyjątkowe święto polskiego języka i kultury.

POEZJA ŻYJE

KONKURS JEST DLA TYCH, KTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ: CZYTAĆ, PISAĆ, RECYTOWAĆ. BEZ WZGLĘDU NA WIEK, ZAJĘCIE, PŁEĆ, CZY INNE CECHY. LICZĄ SIĘ ZNAJOMOŚĆ I ZAMIŁOWANIE DO POLSKIEGO JĘZYKA. DLA WŁAŚNIE TAKICH ENTUZJASTÓW POEZJI ODBYWAJĄ SIĘ ELIMINACJE KONKURSU W 15 KRAJACH. JESIENIĄ JURY ZA GRANICĄ OCENIA RECYTUJĄCYCH W 3 KATEGORIACH WIEKOWYCH. ELIMINACJE POZA POLSKĄ ODBYWAJĄ SIĘ W SZKOŁACH I DOMACH POLSKICH, OŚRODKACH KULTURY. LAUREACI W WIEKU POWYŻEJ 16 LAT OPRÓCZ NAGROD OTRZYMUJĄ SZANSĘ UDZIAŁU W FINALE KONKURSU W POLSCE.

AKCJE POMOCY

JUŻ OD WIELU LAT, „DOM POLSKI” JEST STOWARZYSZENIEM, KTÓRE POPRZEZ WSPARCIE POLSKICH ORGANIZACJI POMAGA POLONII MOŁDAWSKIEJ. 

OSTATNIO OTRZYMALIŚMY POMOC OD PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ POLSKI – ANDRZEJA DUDY ORAZ JEGO MAŁŻONKI AGATY KORNHAUSER-DUDY.

DZIĘKUJEMY
ZA WSPARCIE