W dniach 28-29 maja w Kiszyniowie/Vadul-lui-Voda odbył się festiwal Polska Wiosna w Mołdawii. Swoje występy pokazały zespoły polonijne ze wszystkich zakątków Mołdawii.

Motto dla tegorocznego festiwalu zostało wybrane ze znanej polskiej piosenki „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Z tej okazji uczniowie Domu Polskiego w Bielcach przygotowali piękny spektakl, którego akcja rozgrywała się na zamku królewskim. Król i królowa przez długi czas nie mogli mieć dzieci, aż nareszcie urodził się mały królewicz. Swoje życzenia przyjechali złożyć Polacy z najróżniejszych zakątków świata, a w darze przynieśli

tańce i śpiewy narodów z którymi na codzień obcują. Przyjechała również delegacja z księstwa mołdawskiego i z różnych zakątków królestwa polskiego. Całe przedstawienie przeplatane było dialogami, różnorodnymi śpiewami oraz przepięknymi tańcami.

Zespół wokalny „Jaskółki” oraz zespół taneczny „Krokus” zebrali najgorętsze brawa z widowni. Obecni goście wyróżnili nasz występ za oryginalność pomysłu i dynamiczną akcję spektaklu.

Kontynuacja świętowania Polskiej Wiosny w Mołdawii odbyła się w ośrodku wypoczynkowym w Vadul-lui-Voda. Tam młodzież miała okazję pokazać raz jeszcze, tym razem w mniej formalnej atmosferze, na co ją artystycznie stać, uczestniczyć w zabawach integracyjnych i dobrze się zintegrować.

Młodzież z Domu Polskiego składa serdeczne podziękowania organizatorom Polskiej Wiosny w Mołdawii i cieszy się z przyszłych spotkań.

wiosna2

wiosna1

Kategorie: Artykuly