3 stycznia w Domu Polskim odbyło się spotkanie świąteczne, które zrzeszyło osoby kochające polskie tradycje związane z Bożym Narodzeniem: od małego do dużego.

Na samym początku spotkana, korzystając z okazji i obecności księży Jacka oraz Wasilego poświęciliśmy nasz Dom Polski, prosząc Pana Boga o błogosławieństwo dla uczniów oraz dla wszystkich osób, które tam będą przychodzić.

Aby wprowadzić nas wszystkich w świateczny nastrój, siostra Anna Dorota z malutką Sofią na ręcach zaśpiewała piękną kolędę „Jezus Malusieńki”. Po tym ks. Jacek wyjaśnił nam prawdziwy sens Bożego Narodzenia i ważność duchowego przygotowania do niego. Bajkowym momentem spotkania były wspomnienia z dzieciństwa ks. Wasilego o tym, jak chodził wcześniej z innymi dziećmi po kolędzie w Styrczy. Podobno zarabiano najwięcej śpiewaniem kilku zwrotek kolęd po polsku, i to wyjątkowych kolęd, znanych tylko w Styrczy. Jak ładnie ksiądz umie śpiewać kolędy mogliśmy się sami upewnić podczas jego występu karaoke: „Lulajże Jezuniu”.

Po przerwie na kawę i placzintę dzieci popisały się znajomością tematyki Bożego Narodzenia. Zorganizowano dla nich konkurs wierszykowych zagadek, za uczestnictwo w którym dostali książkowe upominki.

A żeby dorośli również się nie nudzili s. Anna Dorota przygotowała dla nich kwiz: najciekawsze ciekawostki o znaczeniu białego obrusu na stole wigilijnym, przebieraniu kolędników oraz kolejności zasiadaniu do stołu wigilijnego.

Całemu spotkaniu towarzyszyło śpiewanie kolęd karaoke, co zintegrowało całe towarszystwo i stworzyło niepowtarzalną swiąteczną atmosferę.

wigilia-2

wigilia-3

Kategorie: Artykuly