Szanowni Państwo,

kontaktujemy się z Państwem w związku z organizowanymi przez Politechnikę Łódzką wydarzeniami, które mogą zainteresować zagraniczną młodzież, stojącą przed wyborem swojej ścieżki edukacyjnej.

W imieniu swoim i Jego Magnificencji – prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Jóźwika, Rektora Politechniki Łódzkiej, mam przyjemność przekazać informację na temat II edycji Wirtualnych Dni Otwartych w naszej Uczelni, które kierujemy do polskich i zagranicznych kandydatów na studia. Przeprowadzimy spotkania online w dwóch wariantach i terminach:

 1. 20 kwietnia2021 odbędzie się dzień polskojęzyczny, adresowany do Polaków i obcokrajowców planujących studia w wykładowym języku polskim lub języku obcym, oraz
 2. 20 maja 2021 spotkamy się z odbiorcami zagranicznymi, planującymi studia w języku angielskim lub francuskim.

Będziemy zaszczyceni, jeżeli zechcą Państwo wesprzeć naszą Uczelnię w dotarciu do młodych obywateli krajów pełnienia przez Państwa misji dyplomatycznej z informacją o Wirtualnych Dniach Politechniki Łódzkiej. Do niniejszej wiadomości załączamy materiały graficzne i promocyjne. Wspomniane materiały mogą być wykorzystane w komunikacji z potencjalnymi kandydatami na studia i ich rodzinami.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań bardzo proszę o bezpośredni kontakt z Sekcją Mobilności Studenckiej w Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej pod adresem mailowym: foreignstudents@info.p.lodz.pl.

Prezentacja wydziałów i możliwość rozmowy ze studentami z ponad 30 kierunków prowadzonych w języku polskim, angielskim i francuskim – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowała Politechnika Łódzka na drugi w historii Wirtualny Dzień Otwarty w języku polskim, już 20 kwietnia.

Każdy, kto marzy o studiach za granicą, podczas Wirtualnego Dnia Otwartego przekona się, że kształcenie w w Politechnice Łódzkiej, w sercu Polski, to najlepsza decyzja, jaką może podjąć. Spotkamy się wirtualnie 20 kwietnia o godzinie 11.00 na fanpage’u Politechniki Łódzkiej, stronie Rekrutacji PŁ i na kanale YouTube PŁ.

Co czeka naszych widzów i kandydatów? Duża dawka niezbędnych wiadomości na temat:

 • możliwości rozwijania swoich pasji w organizacjach studenckich,
 • oferty wszystkich Wydziałów Politechniki Łódzkiej,
 • zasad przyjęć na naszą uczelnię oraz warunków studiowania (akademiki, stypendia),
 • dokonań kół naukowych,
 • wartości podjęcia studiów w PŁ, o czym powiedzą nasi absolwenci.

Co więcej, nie tylko umożliwimy kandydatom osobiste rozmowy ze studentami ponad 30 kierunków na specjalnie przygotowanych czatach, ale także damy możliwość udziału w spotkaniach online z przedstawicielami uczelni.

Kandydaci z Polski, a także z zagranicy, planujący studia w języku polskim i w językach obcych, podczas Wirtualnego Dnia Otwartego będą mogli przekonać się, że z Politechniką Łódzką każdy ma szansę spotęgować swoje możliwości i stać się częścią społeczności młodych inżynierów – wizjonerów, którzy mają realny wpływ na naszą rzeczywistość. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na fanpage’u PŁ na Facebooku, gdzie pojawiać się będą wszystkie aktualności.

Zachęcamy też do śledzenia naszej strony i social media, gdzie już wkrótce pojawią się informacje o drugim, tym razem anglojęzycznym Wirtualnym Dniu Otwartym (TUL Open Day) dla kandydatów zagranicznych na studia anglo i francuskojęzyczne, który odbędzie się 20 maja br.

 

Z wyrazami szacunku,

dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ
Dyrektor CWM

Politechnika Łódzka
Centrum Współpracy Międzynarodowej CWM

 1. Żwirki 36, budynek A16, 90-539 Łódź
  tel: +48 42 638 38 35
  www.cwm.p.lodz.pl