W sobotę 14 grudnia w Domu Polskim w Bielcach z inicjatywy Pana Ambasadora Bartłomieja Zdaniuka odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla przedstawicieli organizacji polonijnych oraz dla lektorów i nauczycieli języka polskiego w Republice Mołdawii.

Obecni byli Pan Ambasador wraz z Małżonką, Pan Konsul Tomasz Twardy oraz przedstawiciele prawie wszystkich stowarzyszeń i organizacji polonijnych: Biblioteki Polskiej im. A. Mickiewicza, Ligi Kobiet Polskich, Pisma Polaków w Mołdawii „Jutrzenka”, Stowarzyszenia „Polska Wiosna w Mołdawii”, Stowarzyszenia „Spotkania Małżeńskie”, Stowarzyszenia Polaków Gagauzji, Stowarzyszenia „Polska Kultura w Sorokach”, Stowarzyszenia „Styrczańskie Dzwoneczki”, Towarzystwa Polskiej Kultury „Jasna Góra”, Towarzystwa Polaków wsi Tyrnowo, Związku Polaków w Sorokach, ZEN-Clubu, filie: „Kresy”, „Szymanowski”, „Husaria”.

W spotkaniu udział wzięli również lektorzy oraz nauczyciele z ORPEG.

Spotkanie to było świetną okazją do podsumowania bieżącego roku oraz podzielenia się tegorocznymi dokonaniami i osiągnięciami, a także do przedstawienia planów na nadchodzący nowy 2020 rok. Uczestnicy mieli również możliwość zadawania pytań na nurtujące ich problemy i dzielenia się wątpliwościami i przemyśleniami.

Po tej pierwszej, wymagającej skupienia części spotkania, zespół wokalny „Jaskółki” wprowadził nas w świąteczną atmosferę, śpiewając piękne kolędy.

Obecny Ks. Proboszcz Jacek Puć poświęcił opłatki wigilijne oraz nas wszystkich, po czym złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.

W tej wyjątkowej atmosferze udaliśmy się do restauracji na zasłużony obiad.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym  Gościom za obecność i możliwość podzielenia się doświadczeniami. Dziękujemy też wszystkim za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Katarzyna Boratyn,

nauczyciel skierowany przez ORPEG

Kategorie: Bielce