Lato z Polską 2019. Lublin

W dniach 23 czerwca – 4 lipca, grupa dzieci z Domu Polskiego w Bielcach miała okazję zobaczyć miasto Lublin. W ciągu pierwszych kilku dni uczniowie uczęszczali na lekcje języka polskiego i filozofii, które prowadził doświadczony nauczyciel z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II.
Podczas tych zajęć, grupy mieszkały na wsi Nasutów. Można tam było spacerować po lesie i oglądać zachody słońca. Na pierwszą wycieczkę uczniowie udali się do Kazimierza Dolnego. Zwiedziliśmy kościoły pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, a także rynek, a na koniec podziwialiśmy widok na Wisłę.
Następnego dnia spacerowaliśmy po Zamościu, niewielkim, ale bogatym w wydarzenia historyczne mieście. W Lublinie każdego dnia mogliśmy coś zwiedzić. W ten sposób posłuchaliśmy historii w Państwowym Muzeum na Majdanku, zrobiliśmy zdjęcia obok Zamku Lubelskiego i fontanny, otrzymaliśmy także dużo informacji o studiach na tamtejszych uniwersytetach.
Mieliśmy szczęście, bo dotarliśmy do miasta podczas obchodów 450. rocznicy unii lubelskiej. Z tej okazji odbyło się wiele oficjalnych uroczystości, a podczas jednej z nich Pani Wiktoria Koczurowska otrzymała Dyplom Unii Lubelskiej.
Lublin jest miejscem ze szczególną atmosferą, aż chce się tam wracać!

Xenia Frumosu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen + 8 =