Kochani Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

już po raz dwunasty zapraszamy do udziału w konkursie „Być Polakiem”. Obmyślenie koncepcji pracy konkursowej i jej przygotowanie to dla uczestników wysiłek  ale też niewspółmierna korzyść. Każda zdobyta wiedza okazuje się być kiedyś przydatna a ta dotycząca historii własnej rodziny czy dziejów przodków potrzebna jest od zaraz bo, jak się mówi,  człowiek bez  przeszłości nie ma  przyszłości.

Pandemia zamyka nas w domach i skazuje na odosobnienie. Ten stan ma także zalety. Więcej przebywamy razem.  W  wolnych chwilach możemy więc porozmawiać o  sprawach zwykle odkładanych na później. To dobry czas, by w gronie rodziny podyskutować, co to takiego jest tożsamość człowieka ? Dlaczego tak ważne jest określenie własnej tożsamości: religijnej, narodowej, kulturowej, cywilizacyjnej i szukanie odpowiedzi, jak ją  budować lub wzmacniać ?

Młodzież znajduje odpowiedzi na te pytania, przystępując do udziału w konkursie „Być Polakiem”, angażującym nie tylko intelekt ale także, a może przede wszystkim, emocje. Tysiące nadesłanych prac i dziesiątki opinii młodzieży przekonują, że przygotowanie pracy konkursowej to spotkanie z historią żywą, pozwalającą lepiej  poznać i zrozumieć Polskę a w efekcie bardziej ją pokochać.

Zapraszamy więc dzieci i młodzież żyjącą poza granicami Polski  w tę podróż w czasie i w przestrzeni. Wspomnienia  rodzinne, przyzwyczajenia Polaków i ich zachowania a także pojmowanie  polskości w wymiarze społecznym i narodowym to obszary tematyczne tegorocznej edycji Konkursu.

Zapraszamy! WIĘCEJ INFORMACJI NA WWW.BYCPOLAKIEM.PL

FILM PROMOCYJNY

https://drive.google.com/file/d/1vlQo9lphQ9kAY_OJtnL51pezoBTBRFjY/view?usp=sharing

Łączę pozdrowienia i serdecznie zapraszam do Niezwykłego Konkursu o Mnie, o Tobie , o Nas – „Być Polakiem”

Marianna Brzozowska

Juror konkursu „Być Polakiem”

Tel. PL 0048575594146 /Tel. IRL 00353879934858

Polska Szkoła SEN w Dublinie

Marianna.Brzozowska@szkolasen.com

2021 KALENDARIUM
2021 REGULAMIN A
2021 TEMATY A
2021 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY MODUŁ A
2021 MODUŁ B – KONSPEKT
2021 MODUŁ B – REGULAMIN
2021 MODUŁ B – TEMAT
2021 MODUŁ B – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY