7 września 2019 roku w Domu Polskim w Bielcach odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Serdeczne gratulacje złożyła prezes pani Janina Kazak, życząc przyjemnej nauki, ciekawych zajęć oraz zaangażowania wszystkim uczniom, a także dużo zdrowia i cierpliwości członkom polskiego stowarzyszenia.

Podczas tegorocznych wakacji uczniowie Domu Polskiego z Bielc i Styrczy dużo podróżowali po Polsce, zwiedzili takie miasta jak Przemyśl, Pułtusk, Lublin, Wrocław. Każda grupa miała okazję przedstawić krótką relację z tych swoich podróży. Natomiast dorośli oraz rodzice mieli możliwość wzbogacać swoją znajomość kultury i języka polskiego, biorąc udział w Letnich Szkołach Języka Polskiego organizowanych w Płocku, Krakowie, Cieszynie. Po raz pierwszy w tym roku udało się zorganizować wyjazd polonijnej młodzieży z Bielc do Domu Polskiego w mieście Bar na Ukrainie. Ten wyjazd miał na celu przyjacielską wizytę, udział w warsztatach teatralnych oraz wymianę doświadczeń z jednostką polonijną pracującą na Ukrainie.

Następnie po miłych wspomnieniach z wakacji został przedstawiony plan wydarzeń na kolejny rok szkolny oraz przedstawiono nauczycieli języka polskiego. W tym roku organizacja ORPEG skierowała do Domu Polskiego w Bielcach dwóch nauczycieli: panią Katarzynę Boratyn i panią Martę Kozieradzką. Podczas pierwszych zajęć wszyscy chętni zostaną podzieleni na grupy, według wyników testów z posiadanej wiedzy z języka.

Oprócz zajęć z języka polskiego Dom Polski oferuje możliwość udziału w zespole tanecznym i wokalnym, szczególnie najmłodszym uczniom. Kierownikiem wokalnego zespołu jest pani Malwina Russu, kierownikiem zespołu tanecznego Krokus jest pan Aleksiej Kiriczenko, a kierownikiem sobotnich zajęć artystycznych jest pani Anna Mielnik.

Serdeczne życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego złożyła również Dyrektor Domu Polskiego w Bielcach pani Wiktoria Koczurowska, która powiedziała: „Drodzy uczniowie! Życzę Wam sukcesów i radości w tym nowym roku szkolnym oraz wytrwałości i stanowczości w osiąganiu założonych celów. Osiągajcie sukcesy nie tylko w nauce gramatyki języka polskiego, ale także we wspólnych występach naszych zespołów tanecznego i wokalnego. Zdobywajcie doświadczenia oraz bądźcie gotowi do nowych zwycięstw.”

Kategorie: Bielce