Chciałabym serdecznie podziękować szkole języka i kultury polskiej. Przez miesiąc byliśmy zanurzeni w atmosferze języka i kultury polskiej. W weekendy organizowano niezapomniane wycieczki. Przede wszystkim chciałabym bardzo podziękować wszystkim osobom, które biorą udział w organizowaniu takich kursów!
Chciałabym zwrócić uwagę na ciepłe przyjęcie przez wszystkich pracowników. Przez cały miesiąc byli z nami wysoko wykwalifikowani nauczyciele, nie są to tylko nauczyciele, ale wspaniali ludzie, którzy wykonują swoją pracę bardzo dobrze i sumiennie. Rozmawiali, pisali, śpiewali i tańczyli razem z nami, robili wszystko, aby ułatwić nam naukę polskiego. I to naprawdę działało! Dzięki temu przez miesiąc pobytu mogliśmy nauczyć się rozumieć ten język, który okazał się bardzo interesujący i łatwo przyswajalny.
Chcę też podzielić się swoimi wrażeniami na temat wycieczek. Wszystko zostało wspaniale przemyślane i zorganizowane! Zostaliśmy zabrani w góry, jeździliśmy konno, próbowaliśmy kiełbasek z ogniska, zwiedzaliśmy muzea, pokazywano nam nowe miasta. Nasi nauczyciele byli zawsze uśmiechnięci, bardzo otwarci, radośni i szczerzy.
Nie można nie zauważyć ogromnego plusa tych kursów, ponieważ byli tam ludzie z 38 krajów z całego świata – poznaliśmy się, mieliśmy okazję poznać kulturę i tradycje innych krajów.
Na koniec mojej historii pragnę jeszcze raz podziękować za możliwość studiowania kultury i języka pięknej, cudownej Polski. Będziemy tęsknić, marzyć i do zobaczenia wkrótce!
Ciszko Marina