Olga Lopatinski wyjechała do Płocku, oto jej wrażenia:

W sierpniu udało mi się być na niezapomniałym obozie szkoleniowym „Szkolenie liderskie dla kierownictw organizacjii polskich z Syberii (Rosja i Kazachstan) oraz Mołdawia” w Płocku. Zostałam zaproszona tam przez Regionalne Stowarzyszenie Wschód-Zachód.
Cała grupa (19 osób) była zakwaterowana w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
W pierwszym dniu naszego pobytu zorganizowano dla nas spotkanie z Prezydentem miasta Płocka (Andrzej Nowakowski), zwiedzanie Starówki, a wieczorem powitalna kolacja. Na drugi dzień spotkali się z Wicestarostą Iwoną Sierocką i Przewodniczącym Rady Powiatu w Płocku Lechem Dąbrowskim. Po obiedzie odwiedziliśmy Liceum ogólnokształcące im.Marszałka Stanisława Małachowskiego, który jest najstarszą w Polsce i jedną z najstarszych w Europie szkół. Pływaliśmy statkiem po Wiśle, skąd roztaczał się cudowny widok na miasto.
Przygotowano dla nas mnóstwo wycieczek. Zwiedzaliśmy piękne kościoły, Muzea Diecezjalny, Mazowieckie, żydów Mazowieckich, Katedrę i klasztor Mariawitów, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Również mieliśmy możliwość wyjechać do Torunia, Kopalni Soli w Kłodawie 600 m pod powierzchnią ziemi. Kolejnym punktem naszego poznawania Polski była Warszawa, wizyta w Senacie RP i zamek Królewski.
Prawie codziennie mieliśmy różne warsztaty: szkoleniowe, taneczne, śpiewu. Uczestniczyliśmy w uroczystościach święta 15 sierpnia.
Wieczór pożegnalny był niezapomniany. Podziękowaliśmy wszystkim organizatorom, którzy opiekowali się nami: pan Tadeusz Pankowski, pani Wirginia, pan Marek. Wszyscy otrzymali certyfikaty o ukończeniu szkoleń.
Myślę że ten czas został bardzo pomocny dla każdego z uczestników.

Kategorie: Artykuly