28.12.2016 w Polskim Domu odbyło się świąteczne spotkanie klubu „Seniorów”.
Tradycyjne dzielenie się opłatkiem pobłogosławił ojciec Wasilij. Wszyscy dzielili się wspomnieniami jak świętowali wcześniej Boże Narodzenie, które potrawy przygotowywały się, które kolędy śpiewano. Rozmawiano o tym co udało się zachować, przekazać, a niektóre tradycje pozostały tylko we wspomnieniach naszych ulubionych babć. Dziękuję im za to że one potrafiły całe to zachować, przekazać a głównie tym żyć.


03.01.2017 podczas kolejnego spotkania dzięki, temu że są ludzie, którzy umieją darować innym świąteczny nastrój oraz dzielić się dobrami, nasze babcie otrzymały paczki.
Dzięki Panu Stanisławowi Iwaniukowi mieliśmy możliwość podarować wielką radość osobom starszym.


Pochodzący z Kętrzyna Harcmistrz ZHP, pan Stanisław Iwaniuk, od 2006 r. nawiązał współpracę z Domem Polskim. W roku 2007 na jego prywatne zaproszenie do Kętrzyna przyjechała młodzież z Domu Polskiego w Bielcach, a następnie wraz z kętrzyńskimi harcerzami udała się na Światowy Zlot ZHP do Kielc. Wyjazd ten zaowocował dalszą współpracą. Młodzież z Bielc oraz Sorok uczestniczyła w Światowym Zlocie ZHP w 2010r., który odbył się w Krakowie na Błoniach. Dodać należy, że w 2007 r. pan Iwaniuk sfinansował wydrukowanie w Kętrzynie ulotki o walorach turystycznych Mołdawii z przeznaczeniem dla Domu Polskiego w Bielcach w celu reklamy.


Dom Polski w Bielcach serdecznie dziękuje panu Stanisławowi Iwaniukowi.

Kategorie: Artykuly