21.01.2017
„Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie, jesteście naszym skarbem. To dzięki Wam przetrwały polskie tradycje, obyczaje, język polski.” Tymi słowy dyrektor D.P. w Bielcach p. Wiktoria Koczurowska przywitała zgromadzonych licznie gości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Również prezes Stowarzyszenia p. Walery Buzut witał serdecznie wszystkie Babcie.

Wnuczęta uczęszczające na zajęcia w Domu Polskim wręczyły szacownym paniom i panom prezenty w postaci kwiatów origami z życzeniami oraz nowego numeru pisma „ Polonia Mołdawska” z kalendarzem na rok 2017 i zaznaczonymi w nim ważniejszymi świętami.

Następnie rozpoczął się program artystyczny wg scenariusza przygotowanego prez p. Irenę Torbus.

Życzenia, dowcipne wierszyki, porady, przestrogi dziadków dla wnucząt, konkursy oraz piosenki zespołu „Jaskółki” prowadzanego przez p. Malwinę Russu, tańce zespołu” Krokus” prowadzanego przez p. Alexseia Kiricenko, ukazywały talent młodego pokolenia Mołdawian z polskimi korzeniami.

Podczas konkursów wiedzą i pomysłowością wykazały się babcie jak i dziadkowie. Zawody taneczne, konkurs sprawności, recytacje, malowanie twarzy z zasłonięntymi oczami dostarczyły wiele radości i śmiechu.
Program prowadziła w języku polskim, rosyjskim i rumuńskim Aleksandra Michalewska.

Na zakończenie zaprosiła gości na poczęstunek.

Redaktorka pisma „Polonia Mołdawska” p. Lucia Buzut zaproponowała wszystkim wspólne zdjęcie na tle pięknie udekorowanej kwiatami sali. Tu talentem wykazała p.Anna Mielnik.
Jescze raz wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta 100 LAT w szczęściu i pomyślności!

Kategorie: Artykuly