13 marca 2018 roku w Domu Polskim, w Bielcach odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Dopisali Wszyscy Absolwenci – panowie prezentowali na wesoło żarty o kobietach oraz dowcipy o mężczyznach.

Przygotowali również zagadki z przymrużeniem oka – np. jaki jest ulubiony sport kobiet w każdym wieku – odpowiedź brzmiała: oczywiście zakupy:). Publiczność wysłuchała też dyskusji o kobietach, którą prezentowali: Adam i Ewa z raju oraz narratorzy. Adam mówił o wadach, a Ewa wymieniała zalety kobiet. Na szczęście, spór zakończył się puentą, że „świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”.

Niespodzianką wieczoru było wykonanie piosenki przez Panów. Męskie głosy śpiewały o tym, że chcą oglądać damskie nogi. Śmiechom nie było końca, ponieważ na scenę weszła „Michasia”, prezentując swoje zgrabne nogi, w różowej sukience – w wersji mini.

Na zakończenie Panie uczestniczyły w konkursach: wiązanie krawatów na czas. Pierwsze miejsce zajęła Pani Anna Mielnik. Inne Panie również wykazały się kreatywnością i inwencją twórczą, ponieważ powstawały nawet oryginalne kokardy. Damy rysowały również słynne postacie, dyktando rysunkowe zaskoczyło wielu, ponieważ Panie musiały nszkicować m.in. postać słynnego, płaczącego Szurika oraz niebezpiecznego Agenta 007 – J. Bonda. Żeby było trudniej, nie widziały wcześniej postaci, tylko słuchały opisu, dopiero później poznały „tożsamość” bohatera. Wszystkie prace były tak dobre, że trudno było przyznać pierwsze miejsce.

W spotkaniu nie mogło zabraknąć „Jaskółek” – zespół woklany pod opieką p. Malwiny Russo zaśpiewał piosenki o chłopakach i znany przebój „W kinie, w Lublinie”. Młodsze damy prezentowały wiersze o kobietach. Wszystkie Panie otrzymały serdeczne życzenia. Przedstawienie przygotowała Joanna Bartków – nauczycielka skierowana do pracy za granicą przez ORPEG.

Kategorie: Artykuly