Dnia 2 czerwca uczniowie ze Styrczy i Głodzian zakończyli rok szkolny w Polskim Domu. W obecności osoby Pani Dyrektor Wiktorii Koczurowskiej, zaproszonych uczniów Domu Polskiego w Bielcach oraz rodziców odbyło się pożegnalne spotkanie.

Montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów poświęcony i dedykowany był wszystkim Mamom, które 26 maja obchodzą w Polsce swoje święto „Dzień Matki.”
Po części artystycznej uczniowie otrzymali dyplomy, które były uwieńczeniem ich całorocznej nauki oraz aktywnego udziału w wydarzeniach, uroczystościach promujących język i kulturę polską. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor życząc wszystkim udanych, radosnych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji. Na zakończenie słowa pożegnania wygłosiła Pani Małgorzata Sobiecka, która w tym roku szkolnym zakończyła trzyletnią pracę jako nauczyciel języka polskiego.


Wspólne pamiątkowe fotografie zakończyły część oficjalną spotkania.


Daniem kulinarnym „zielonymi gołąbkami” i domowymi wypiekami przygotowanymi przez Panią Ludmiłę Jabłońską zakończono rok szkolny 2016/2017 w Domu Polskim w Styrczy.

Kategorie: Artykuly