Opole_2018
W sierpniu 2018 roku miałyśmy okazję uczestniczyć w Letniej Akademii w Opolu.
Okazało się, że Opole jest stolicą polskiej piosenki. Mnóstwo utalentowanych osób podczas różnych festiwali przyjeżdża akurat do tego miasta aby zwrócić na siebie uwagę. Przez dwa tygodnie miałyśmy okazję uczestniczyć w różnych koncertach, spektaklach, wieczorach muzycznych, byliśmy też w Muzeum Polskiej Piosenki.
Tematyką szkoleń przeprowadzonych podczas Letniej Akademii były: historia dotycząca Śląska i Polski i literatura. Podczas zajęć zostały ruwnież zaprezentowane tradycje oraz kultura kraju. Miałyśmy okazję zwiedzić muzeum, radio i telewizję w Opolu, wspaniały nowoczesny amfiteatr oraz poznać niesamowitych ludzie pochodzących z tego regionu.
Zwiedziłyśmy takie miejscowości, jak: Nysa, Brzeg, Otmchów i Paczków. Nieznane nam wcześniej miejsca okazały się przepiękne. Poznałyśmy ich historyczną oraz kulturową wartość.
Kolejne dwa miasta które udało się nam odwiedzić to Wrocław i Kraków. Przepiękne, pełne życia, za każdym razem można je poznać z rożnych perspektyw.
Kościoły, które są w stanie wieloletnią historię, rynki, zabytki historyczne, wspaniała przyroda i gościnni ludzie – wszystko to sprawiło, że byłyśmy pod wrażeniem!
Przy wsparciu organizatorów oraz nauczycieli, uczniowie z Mołdawii, Białorusi, Ukrainy i Rosji mieli możliwość lepiej poznać historię, kulturę, tradycje i zwyczaje polskie. Podróż zwiększyła zainteresowanie oraz miłość do Polski.

Chciałybyśmy wyrazić wdzięczność Stowarzyszeniu „Wspolnota Polska”, pani H.Nabrdalik, panu K.Nabrdalik, mgr J.I. Wójcik, dr M.Burzce-Janik i innym za możliwość uczestnictwa w takim szkoleniu, za gościnosc, troskę, profesjonalizm oraz wszystkie pozytywne emocje, które każdy z nas przywiozł do domu!

Autorki: pani Irina Mosina
pani Natalia Klimovici

Kategorie: Artykuly